Renta alimentacyjna dla dzieci

/Renta alimentacyjna dla dzieci
Renta alimentacyjna dla dzieci 2020-08-17T13:22:59+00:00
  • Renta alimentacyjna – jeśli Twoje dziecko utraciło w wypadku rodzica, to należy mu się świadczenie, które pokryje koszty jego utrzymania. Jest ono wypłacane co miesiąc.

  • Kto wypłaca rentę alimentacyjną? Zobowiązanym jest towarzystwo ubezpieczeń, w którym sprawca wypadku miał polisę OC. Jeśli sprawca wypadku jest nieznany, uciekł z miejsca zdarzenia lub nie miał ważnej polisy OC, to renta jest wypłacana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

  • W jaki sposób obliczamy rentę alimentacyjną? Jest to świadczenie, które zastępuje alimenty, a więc oblicza się je w taki sam sposób, w jaki sąd wyliczyłby wysokość alimentów od zmarłego rodzica, gdyby ten żył. Bierze się zatem pod uwagę usprawiedliwione potrzeby dziecka i możliwości zarobkowe rodzica, jakie miał za życia.

Umów się na spotkanie z adwokatem:

+48 601 614 292 (Warszawa)

+48 608 638 183 (filia w Kielcach)

„Śmierć mojego męża wskutek wypadku była dla mnie ogromnym szokiem. Zostałam sama z córką, a do tego straciłyśmy jedyne źródło utrzymania. Odszkodowanie wywalczone przez tę Kancelarię pozwoliło nam na godne życie przez dłuższy czas, w ciągu którego udało nam się stanąć na nogi. Ślicznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w trudnych dla nas chwilach. Jesteśmy wdzięczne za każdą złotówkę.”

Magdalena Lewandowska

„Państwa praca pomaga ludziom w trudnych dla nich chwilach. Bardzo dziękuję za cierpliwość, sympatyczną obsługę i oczywiście uzyskaną sumę zadośćuczynienia.”

Tadeusz Sadowski

„Nie wierzyłem, że należy mi się jakiekolwiek odszkodowanie. Ubezpieczyciel nie udzielił mi prawidłowych informacji. Skierowanie do Waszej Kancelarii mojej sprawy to był najlepszy możliwy krok, teraz nie muszę się już o nic martwić. Mam pieniądze na rehabilitację i nie tylko. Pozdrawiam.”

Mateusz Kozłowski