Zadośćuczynienie powypadkowe

/Zadośćuczynienie powypadkowe
Zadośćuczynienie powypadkowe 2020-08-17T13:23:40+00:00

Jeśli na skutek wypadku doznałeś uszkodzenia ciała, które ma charakter trwały, przysługuje Ci  zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę

Zadośćuczynienie jest finansową kompensatą za krzywdę o charakterze niematerialnym i ma na celu złagodzenie cierpień fizycznych i psychicznych związanych z wypadkiem. Przy ustalaniu wysokości zadośćuczynienia bierze się pod uwagę powstałe po wypadku dolegliwości, ich zakres i czas trwania leczenia. Rozumieć też przez to należy ból związany z przebytymi zabiegami, operacjami, leczeniem sanatoryjnym w okresie dochodzenia do zdrowia.

Nie bez znaczenia w ustalaniu wysokości zadośćuczynienia jest ocena stanu psychicznego osoby poszkodowanej. Bierze się zatem pod uwagę stan zdrowia psychicznego po wypadku,  poczucie bezradności życiowej oraz ograniczenie widoków i możliwości na przyszłość. Im większy rozmiar krzywdy, tym większe zadośćuczynienie.

Umów się na spotkanie z adwokatem:

+48 601 614 292 (Warszawa)

+48 608 638 183 (filia w Kielcach)

„Śmierć mojego męża wskutek wypadku była dla mnie ogromnym szokiem. Zostałam sama z córką, a do tego straciłyśmy jedyne źródło utrzymania. Odszkodowanie wywalczone przez tę Kancelarię pozwoliło nam na godne życie przez dłuższy czas, w ciągu którego udało nam się stanąć na nogi. Ślicznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w trudnych dla nas chwilach. Jesteśmy wdzięczne za każdą złotówkę.”

Magdalena Lewandowska

„Państwa praca pomaga ludziom w trudnych dla nich chwilach. Bardzo dziękuję za cierpliwość, sympatyczną obsługę i oczywiście uzyskaną sumę zadośćuczynienia.”

Tadeusz Sadowski

„Nie wierzyłem, że należy mi się jakiekolwiek odszkodowanie. Ubezpieczyciel nie udzielił mi prawidłowych informacji. Skierowanie do Waszej Kancelarii mojej sprawy to był najlepszy możliwy krok, teraz nie muszę się już o nic martwić. Mam pieniądze na rehabilitację i nie tylko. Pozdrawiam.”

Mateusz Kozłowski